Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nauczyciele Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej są przeciwni włączeniu szkoły do zespołu szkół

Załącznik do uchwały Rady Pedagogicznej
z dnia 6 marca 2019 roku
Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce

W związku z podjętą przez Burmistrza Miejskiej Górki inicjatywą przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce poprzez włączenie jej z dniem 1 września 2019 roku do struktur Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce ( Pismo do rodziców uczniów CUW.0123.2.2019 z dnia 18.02.2019 roku) oraz podjętą w związku z tym przez Radę Miejską w Miejskiej Górce uchwałą z dnia 27 lutego 2019 roku w sprawie zamiaru włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce, realizując obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo, Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce negatywnie opiniuje zamiar włączenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce do Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce. Rada Pedagogiczna nie zgadza się z argumentami zawartymi w uzasadnieniu ww. uchwały oraz z niedopuszczalną formą wprowadzenia zmian, bez wcześniejszego zasięgnięcia opinii w tak ważnej kwestii. Swoje stanowisko i uwagi zawieramy w poniższych punktach.

  1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce ma swoją historię, przez lata wypracowała swoją tożsamość i tradycje. Szkoła ma patrona,  sztandar, ceremoniał szkolny, logo, chór szkolny „Metrum”, przyznaje środowiskowe tytuły „Przyjaciel szkoły” i „Godny Zaufania”. Mamy w pełni uzasadnione obawy, że włączenie w zespół spowoduje zaprzepaszczenie naszego wieloletniego dorobku.

Czytaj więcej...

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z KANGUREM

W pierwszy dzień wiosny 60 uczniów naszej szkoły brało udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY. Uczniowie rozwiązywali testy w czterech kategoriach: Żaczek dla klas drugich, Maluch dla klas trzecich i czwartych, Beniamin dla klas piątych i szóstych oraz Kadet dla klas siódmych i ósmych.

Czytaj więcej...

WITAJ WIOSNO!!!

Pierwszy dzień wiosny - tego dnia wypatruje większość z nas już od początku zimy. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny kojarzy się bowiem z nadejściem cieplejszych dni. Wiosną przyroda budzi się do życia, na drzewach pojawiają się pąki, listki i kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów, oczy i serca cieszą przebiśniegi, krokusy, żonkile.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Nie poznali jeszcze wszystkich liter, a już chcą czytać. Dlatego, dnia 12 marca 2019r. zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na „Spotkanie z książką”. Mowa oczywiście o uczniach klas pierwszych.
Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym co oferuje czytelnikowi biblioteka i jak się w niej zachować. Udało się nam też ustalić czego oczekują od nas książki.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU LITERACKIEGO „OPOWIEM CI O MOJEJ OJCZYŹNIE”

8 marca 2019 roku, podczas apelu z okazji „Dnia Kobiet”, nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego „Opowiem Ci o mojej ojczyźnie”. Organizatorzy ogłosili wyniki oraz wręczyli nagrody laureatom. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości literackiej wśród uczniów, zainteresowanie młodzieży historią regionu, tworzenie trwałej więzi z własnym środowiskiem.

Czytaj więcej...