Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYRÓŻNIENIE DLA NIKOLI!

W niedzielę 14 października, w słoneczny Dzień Edukacji Narodowej, Nikola Warchalewska, uczennica klasy 4B naszej Szkoły, wzięła udział w podsumowaniu plastycznego konkursu pt. „Malujemy naszą parafię”. Kolejna edycja tego konkursu zorganizowana przez stowarzyszenie Rawiczaki przebiegała pod hasłem „Wszyscy święci”, uroczystość rozdania nagród prowadziła Pan Marek Grześkowiak- prezes stowarzyszenia oraz Pani Adrianna Miara – dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Ważne jest, aby dzieci dobrze znały swoje środowisko społeczne dlatego też przedszkolaki z okazji Dnia Poczty Polskiej wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Miejskiej Górce.
Celem naszej wycieczki było wysłanie kartek pocztowych do innych przedszkoli w ramach akcji „Przedszkolna Wymiana Pocztówkowa”.

Czytaj więcej...

SUKCES PATRYCJI

2 października 2018r. uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach sportowych. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Wilkowska, która na dystansie 1600 metrów przebiegła jako II, tym samym wywalczyła sobie udział
w zawodach sportowych na etapie wojewódzkim.

Sławomir Polowczyk

SZKOLNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

W Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym w kategorii chłopców i dziewcząt. Uczestniczyło w nich 12 uczniów: 8 chłopców i 4 dziewczęta.
,,W kategorii chłopców zawody składały się
z dwóch części.
W pierwszym etapie rozgrywek grano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

Czytaj więcej...

KLOCKI LEGO...

W dniu 26 września 2018 r. w sali nr 1
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce odbyły się warsztaty zabytkowej architektury sakralnej powiatu rawickiego, mające na celu rozwijanie wyobraźni, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowej, kreatywności, wiedzy historycznej jak również pogłębianie uczuć religijnych czyli łączenie codzienności z duchowością. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy II b. Zajęcia prowadził Pan "KLOCEK".

Czytaj więcej...