Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W związku z Dniem Książki klasa 4Z zaprasza wszystkie chętne osoby do skorzystania z Fotobudki ustawionej na parterze szkoły.
Podczas przerw będzie można zrobić sobie zdjęcie indywidualne, grupowe, w przebraniu, w towarzystwie swojej ulubionej książki lub z wybranym hasłem z tablicy.

Zapraszamy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W PRZEDSZKOLU

Większość z nas zna słynne słowa, które wypowiada Miś Uszatek, a mianowicie: ,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. W tym cytacie zawiera się wiele prawdy, ponieważ od najmłodszych lat ulubioną przytulanką dzieci jest właśnie pluszowy miś. W związku z tym, że 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, postanowiono ten dzień uczcić w szczególny sposób.

Czytaj więcej...

KONKURS CZYTELNICZY

„Zostań mistrzem pięknego czytania” to hasło konkursu czytelniczego, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce 21 listopada 2018 r. Uczestniczyli w nim reprezentanci klas szóstych i siódmych. Zadanie polegało na pięknym odczytaniu, w ciągu 2-3 minut, tekstu wybranego z wypożyczonej ze szkolnej biblioteki książki o tematyce sensacyjno-kryminalnej.

Czytaj więcej...

NA MIEJSKOGÓRECKIM RYNKU „ŚWIĘTOWALIŚMY NIEPODLEGŁĄ”

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
w Miejskiej Górce włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. W dniu 9 listopada 2018 roku na miejskogóreckim rynku o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

„DLA NIEPODLEGŁEJ”

15 listopada w Naszej Szkole, w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Nieodległości odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „ DLA NIEPODLEGŁEJ”, wzięło w nim udział 21 uczniów Szkoły. Wszystkie prezentacje wokalne były udane, pieśni patriotyczne pięknie i  uroczyście brzmiały,  zachwycał wkład uczestników włożony w wygląd sceniczny.

Czytaj więcej...