
WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO WARSZAWY
Klasy VI a i VI b były na czterodniowej wycieczce do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Żelazową Wolę, miejsce urodzin Fryderyka Chopina. W Niepokalanowie obejrzeli bazylikę i Panoramę Tysiąclecia. Drugiego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzali Warszawę.

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W JUDO
W dniu 25.04.2015r. w sali sportowej POSiR Poznań odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo. Turniej odbył się pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”, Okręgowego Związku Judo w Poznaniu oraz Urzędu Miasta Poznania.

KONKURS O PIÓRO BURMISTRZA
W dniu 29 kwietnia br. w Zespole Szkół
w Konarach odbyła się X edycja Konkursu Ortograficznego o Pióro Burmistrza Miejskiej Górki. Maja Wróblewska z klasy VI b w wyniku zmagań konkursowych zajęła II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii. Gratulujemy Mai tak wspaniałego sukcesu.
Mirosława Olszak

BAŚNIOMISTRZ 2015
W dniu 14 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w VIII Gminnym Konkursie Baśniowym „Baśniomistrz 2015”. W części dotyczącej znajomości baśni H. Ch. Andersena i J.W. Grimm zwyciężyła Klaudia Śmierzchała
z klasy IVb, a uczeń z klasy IVc, Przemek Świst, zajął III miejsce. W części plastycznej zwyciężyła Hanna Kwiatkowska z klasy IVb, natomiast Jakub Barteczka z klasy IVc zajął II miejsce.
Mirosława Olszak



