Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacje

E-DZIENNIK - logowanie

E-DZIENNIK - instrukcja

Plan lekcji

Plan dowozów uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Dla rodziców

Lista podręczników

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarz konkursów

Ochrona danych osobowych

Sprawozdanie finansowe za rok 2018

Dokumenty Szkolne

Statut szkoły

Ceremoniał szkolny

Koncepcja rozwoju szkoły

Plan pracy szkoły

Szkolny zestaw programów nauczania

Wymagania edukacyjne

Program wychowawczo - profilaktyczny

Regulaminy

Licznik odwiedzin:239418

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „PROJEKT Z KLASĄ”

Projekt "Bliżej naszych korzeni. My godomy po naszymu.” został spośród 703 projektów zgłoszonych do konkursu z całej Polski wybrany przez Kapitułę Konkursu „Projekt z klasą”. Decyzją  Komisji Konkursowej wydawnictwa Nowa Era Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce otrzymała  grant w wysokości 1000 złotych.
Dyrektor Jarosław Latusek otrzymał dyplom za udział szkoły w konkursie natomiast opiekun projektu Mirosława Olszak otrzymała certyfikat „PROJEKTant edukacji”. Wszyscy uczniowie biorący udział  w realizacji projektu  otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Zdajemy sobie sprawę, że to nie było łatwe zadanie znaleźć się  grupie 20 szkół podstawowych i dlatego bardzo się cieszymy z wyróżnienia naszego projektu. Szkoła Podstawowa w Miejskiej Górce została umieszczona na „Mapie Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają  o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i otrzymała tytuł „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”. Tytuł ten został potwierdzony specjalnym Certyfikatem oraz „wirtualną odznaką” do zamieszczenia na stronie internetowej placówki. Ten znaczek potwierdza, że nasza szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania uczniowskich pasji, poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne   do funkcjonowania w życiu społecznym, jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.  Celem zasadniczym naszego nagrodzonego  projektu jest podtrzymywanie tradycji regionu, nabycie umiejętności posługiwania się gwarą wielkopolską , poznanie utworów pisanych gwarą, umożliwienie uczniom kontaktu z gwarą regionu, doskonalenie komunikacji werbalnej w gwarze wielkopolskiej,  kultywowanie tradycji związanych z regionem, wzmacnianie więzi z regionem wielkopolskim.
Nasza praca konkursowa "Bliżej naszych korzeni. My godomy po naszymu” opisywała projekt edukacyjny, którego realizacja już się rozpoczęła, a grant pozwoli nam na zrealizowanie wielu działań. Planujemy wzbogacić nasze zbiory, sfinalizować wyjazd do muzeum regionalnego i udział w warsztatach prowadzonych w gwarze wielkopolskiej.
Grupa projektowa: Amelia Basińska. Maja Goździk, Maria Rydzyńska, Karolina Wadas, Karina Szwarc, Julia Włodarczyk, Laura Chalecka, Aleksandra Siecla, Nikola Piasecka, Katarzyna Skrzypek, Ilona Krzyżoszczak, Wiktoria Kortylak, Patrycja Wilkowska, Jakub Barteczka i Piotr Staśkiewicz.

Opiekun projektu – Mirosława Olszak